Divadlo Schod

Stalo se

19.12.2020 00:00

Bulvární zpravodaj č. 201

19.11.2020 00:00

Doufali jsme, že se ještě do vánoc s vámi setkáme u nás v divadle. Doufali, ale taky se obávali, že se tak nestane. Na naše obavy došlo a dle sdělení těch kdo otom rozhodují bude kultura až v poslední řadě uvolňování. A to se do konce roku určitě nestane. A tak jsme se slzou v oku zrušili všechna naše vystoupení. Doufali jsme, že se rozloučíme spolu s vámi a oslavíme vánoční svátky u nás v divadle. Že si jako každý rok spolu s vámi zazpíváme Drobkovu Vánoční, s prskavkami v rukou zakouříme sál m-klubu, připijeme si na zdraví a krásné vánoce. Zkrátka prožijeme nástup té vánoční atmosféry spolu s vámi. Nicméně činíme tak aspoň prostřednictvím našich stránek. Lidičky přejeme vám aby jste prožili vánoční svátky v pohodě, klidu , spolu s vašimi nejbližšími. Aby vaše vánoce byly na vzdor době veselé a šťastné plné lásky. Doufáme, že navzdory této dlouhé divadelní dovolené na nás nezapomenete. I my poněvadž jsme optimisti nejen na jevišti, ale i v životě tak neztrácíme dobrou náladu a úsměv a těšíme se na vás. Snad příští rok se už tenhle Covid nevrátí a my se spolu s vámi budeme pobavit u nás v divadle. Máme nachystáno mnoho dalších scénářů plných legrace, dobré zábavy a písniček. Zlí jazykové tvrdí, že se na jaře opět tahle nešťastná doba vrátí. Doufejme, že se tak nestane. Přátelé, ještě jednou skvělé vánoce, hodně pohody, lásky a úsměvů. Tož nashledanou v lepších časech !! b.

Bulvární zpravodaj č.193

24.06.2020 00:00

Jak jsme již psali postel s Rákosníčkem Milanem Knápkem se vydala po rozvodněné Bečvě. Včera byly spatřena v Přerově a dnes ráno se Rákosníček vzbudil a volal nám od hranic se Slovenskem, že vplouvá do Dunaje. Budeme jeho cestu do rumunského rybníčku Černého moře dále sledovat… Doufejme, že tamní starosta mu vyrobí logo jeho nové ho rybníčku .. Julie Bartoňková, známá praktikantka asijských masáží a čarodějnictví se rozhodla studovat podvodní masáže, které při nové potopě valmezu budou novým hitem. Zároveň začíná podnikat v dovozu umělých žáber z Číny pro všechny obyvatele valašska a česka. Vyjma Prahy. ………. Pan Zahradníček staví po vzoru Noeho na kopci Junákově loď. Měl v plánu vzít na ni jako vzorek i pana Milana C.K. Knápka s manželkou. Bohužel Svatý Petr Vymětal spustil vodu dřív a postel se vzorkem se vydala tudíž rozvodněnou Bečvou na cestu k jižním mořím, což byla jeho odvěká touha………………….. Náhradou pak vezme pana Ríšu Šimčíka který se projevil jako statný jak bych to řekl….. Oplozovatel, neb každým rokem mu v rodině přibývá nové dítě. A to se vyplatí!! Teda jako nám valašskému lidstvu Zahradníčkova loď bude nepotopitelná a bude mít po vzoru Titaniku speciální palubu pro naši kapelu Pět v jedné (pardon…. V jednom…. božíčku kluci jedni !). Kapelník pan Pavelka již zakoupil pro všechny skafandry a pro Sylvii jeden s ochrany ňader. ……………. Pan Miklík všem zkopíroval film Vodní svět, abychom měli manuál pro život na vodní planetě Valašsko…………………………….. Na pana Jiřího Vymětala mladšího spadl strop, neb promokl panelák až do sklepa. Nyní proto nahazuje novou omítku. Zbytečně, neboť ve vodním světě žádné omítky nebudou. ………… Ivana Bublíková potopu vítá neb pod vodou se lépe ředí slivovice zákazníkům a protože všichni budou mít žábry od Julie tak to ani nepoznají. Zásoby čisté trnkové vody jsou však již v lodi na Junákově. Olga Grossmannová vyráží pravidelně se svými dcerami (stylem Kraul) na plavbu do vodní školky Ivany Bublíkové. Ta bez nich nemůže fungovat. O ostatních budeme informovat příště………………….. Starý J.B. Vymětal už jen sedí ve své dřevěné truhle na zápraží domu, pokuřuje, popíjí, lituje, že není se svou truhlou na cestě po Bečvě s panem Knápkem do rumunska a sní o Ćerném moři a sluníčku. Připojujeme nové Rákosníčkovo logo

Bulvární zpravodaj č.192

07.04.2020 00:00

Bulvární zpravodaj č.192 Všichni asi posloucháte zprávy vedení téhle země, takže celý duben budeme ještě s rouškama chodit po světě. Rádi bychom se už s vámi "promořovali" na našich představeních, ale museli jsme zrušit všechny plánované termíny na duben, jak se můžete přesvědčit na našich stránkách www.divadloschod.eu .Zůstává jen poslední Stroj času plánovaný na 13. května, kterým jsme se s vámi chtěli před dvolenými rozloučit. Ovšem myslím, že i toto datum padne, jako mnoho dalších kulturních akcí ještě i během léta..... ................ Takže vážení a milí vydržme a těšme se na podzim, kdy už se s vámi opět , aspoň doufám, potkáme a společně pobavíme. Tož lidičky hodně zdraví, štěstí a taky hodně peněz, které teď budou určitě potřeba pro všechny. Za naše divadlo vám přeji pěkné léto, asi jen tady někde. Ale u nás v českomoravsku jepřece krásně fšude. Přidávám pár retro fotek, neboť i vzpomínání je krásné. Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č. 191

19.03.2020 00:00

Bulvární zpravodaj č. 191 Sluníčko svítí o stošest, stromy pučijá, větříček pofukuje, koronavirus si poletuje, muchy sa honijá okolo záchoda... všade plno lásky. Tož jaro, krásný to čas. Akorát přes tu rúšku sa ta vůňa nějak ztrácá, dezinfekca též moc nevoní, ale kafe, vína. rumu. vodky, rohlíků a chleba je dosť. I toho hajzlpapíru, který hamúni chtěli vykúpiť, i když nevím proč, je taky dosť. Tož teda fšecko máme až na ty peníze keré nějak rychlejší ubývajú......... Nezbývá než vydržať. ............... Mladý Hrušínský bečí, že bude bezdomovec. Jo kdyby si platil sociálku, tak nemusel teď bečať. ......... Ale je fakt, že aji nám sa stýská po divadle. Takú dlúhů pauzu zme eště neměli, kromě prázdnin. To zme ale byli u vody a v Řecku, Chorvatsku.... Teď sa člověk bojí venku i prdnúť aby ho nezabásli, bo neměl na zadku rúšku, netak někam zajeť. Nehrajem, nezkúšáme, do hospody nechodíme a to nám chybí. Ten náš Krteček si akorát v klidu ryje akorát na zahradě, ale na naše prkny nemože a dlúho eště asi mocť nebude..........................Ále nebudem bečať jak pražáci. My valaši zme vždycky fšecko přečkali, tak nejaký kontravirus na nás nemá. Sranda a slivovica je náš lék na fšecko. Hlavně na nervy. Tož lidičky držte sa, jak to pomine tak sa na vás budeme těšiť u nás v divadle. A nebojte sa, srandy bude zase kopec. Zatím teda aspoň s tú slivoviců sedíme doma u kompu a píšeme další hry. Těšte sa tak jako my sa těšíme na vás. Vaše divadlo Schod. Howgh! b.

05.03.2020 00:00

Bulvární zpravodaj č.189 Tak jsem to trošku přehnal. Hru Z pohádky do pohádky hrajeme teprve sedm let. Kluci ji mají již tak zažitou, že ani tak dlouhá odmlka jim nevadila a zvládli ji skvěle.Diváci to rovněž kvitovali s povděkem a řehotem. .......... Teď se ale těšíme do Perné. Tam se vždy dobře hraje. Jsou tam skvělí diváci a hlavně perfektní děvčata pořadatelé. Byly nám avizovány nové úpravy sálu a pódia, tak jsme zvědaví. Tož lidičky z Perné a okolí v sobotu se na vás moc těšíme a doufáme, že i Vdovy s nadějí se vám budou líbit jako předešlé hry........................ Tento měsíc jsme si dali pauzu s hraním na domácí scéně. Podíváme se ještě na tradiční divadelní přehlídku v Hovězí. Mají tam nějaké novinky a nové pořadatele, tak jsme zvědaví............. Domů se podíváme až v závěru měsíce se Singl životem. ............................... Mezitím už ovšem pilně zkoušíme novou hru Ivany Bublíkové Přátelé Dona Quijota, aby jsme vám ji na podzim mohli představit. Pokud vás to zajímá, tak na našich stránkách divadloschod.eu, již máme uveden náš program na domácí scéně v závěru tohoto roku. Tož zatím Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č.183

Včera jsme se díky Stroje času přenesli do různých dob historie i budoucnosti Pravda historici by se divili a nutno říct, že i my jsme se občas divili co naš postavy vypouští z úst. Tak například mě se povedlo během zpěvu vymyslet novou verzi textu písničky................ Zkrátka vánoční měsíční pauza a pokročilá skleróza zanechaly svoje důsledky. Ale potěšilo mne, že jsem v tomhle směru nebyl vyjímkou. I takový génius jako Lojza vynálezce, ředitel a správce Juřinky plachtil o sto šest....... Voli se nechovali jako voli, nábrž nadržení býci, inkvizitor Bublik vynalézal nové slovní obraty a po závěrečné facce od Jurovy Maně jsem na ucho neslyšel ještě dnes ráno......... Ale jinak to bylo vydařené představení....... aspoň co se ohlasů a smíchu diváků týká. Tož stroj času necháme odpočinout protože příští týden přijede ve středu na návštěvu tetička a budeme lovit Krtka...... Ještě je tam dost lístků volných, tak pokud chceta poznat naši "oblíbenou" tetičku přijďte.

Bulvární zpravodaj č.182

03.01.2020 00:00

Bulvární zpravodaj č.182 Tak a je to tady. Je po svátcích. Někoho to jistě mrzí, mne tedy rozhodně těší, Už proto, že vánoce se v poslední době zvrhly v davové šílenství v obchodech a než si tam do toho blázince zajít pro chleba, je lepší si jej upéct doma. Letos jsem nadměrně sledoval televizi a už to dělat nebudu. Každá pohádka byla přes svátky k vidění asi čtyřikrát. Zkrátka furt kolem dokola. Hold musí se šetřit...................... Ale je tady nový rok a divadlo jede dál. Příští týden se se strojem času opět přeneseme v čase do minulosti i budoucnosti a hned další týden přijede na návštěvu tetička, která nám doveze dárky a vyřeší záhadnou vraždu....................................... A protože se blíží nejen jaro a léto, nýbrž i podzim, začneme se spolu s Donem Qujotem chystat pomalu na jeho dobrodružství a další premiéru............................... Tož lidičky těšíme se na vás ať už u nás v m-klubu, nebo někde kam přijedeme. Howgh. b.

Bulvární zpravodaj č.181

22.12.2019 00:00

Bulvární zpravodaj č.181 Tak jsme si zazpívali na náměstí. Jakmile jsme začali, spustil se déšť a pršelo až do rána. Zajímavé, že pokud se chceme prezentovat někde venku, vždy se to Sv. Petr od nějakého bonzáka doví a hned něco zapne nebo spustí. Na náměstí jsme již kdysi před lety dělali nějaké skeče a tehdy bylo tuším mínus 15 stupňů. V parku jsme koncert také rušili kvůli lijáku. A proto s díky odmítám veškeré nabídky na hraní v přírodě. Tam nahoře (myslím tentokrát v nebíčku) to máme dost špatné. Asi proto, že si z nich děláme občas srandu. A tak mám nachystanou jednu hru jen o Sv. Petru.... nebo Petrovi.... čeština mě dělá problémy...... o tom nejvyšším Božském a pochopitelně i o jejich konkurentech tam dole z teplíčka........ To si za rámeček nedají!😋................. Lidičky mějte se skvěle a jak se říká: Příští rok zase na Idixet!!!! Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č.178

10.11.2019 00:00

Náš dopravce je velmi vytížený a tak protože nestíhá, na vystoupení nás doveze jiný v zastoupení a cesu nazpět pro změnu absolvujeme v dodávce s přívěsným vozíkem. Tuším, že za chvíli pro nás pošle dva trabanty s vozíky a zahrádkou. Nicméně jsme otrlé valašské divadlo, které nezlomí ani vítr, ani mráz či déšť. My vydržíme a své diváky nezklameme!!!! Doufám, že jsme v sobotu nezklamali ani diváky v Choryni i když nazpět jsme někteří museli pěšky. Ona Choryně není zase tak daleko a noční pochody s láhví "benzínu" jsou skvělé...... Jo tak teď jsem to trošku přehnal, ale kdoví jestli se k tomu nedopracujeme, když to tak půjde dál.............. Atmosféra v sále byla ovšem skvělá a naši improvizátoři Tomáš i Jirka se vyřádili co to šlo. Tím pádem jsme představení natáhli asi na tři hodiny, ale divákům to očividně nevadilo...................................................... Teď si dáme týden pohov od hraní i zkoušení. 20.11. zkusíme první reprízu hry Stroj času a aby se někteří herci nenudili začnou s režisérkou Ivanou zkoušek další novou hru. Šak liodičky pokud se budete nudit tak přijďte. Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č.176

02.11.2019 00:00

Za partyzánských podmínek jsme včera předvedli našim rodinám a známým v předpremiéře hru Stroj času. Kolem m-ka se proháněly strašidla a čarodějnice a sál byl ještě před sedmou plný kouře z tlam strašidelných draků. Dája je zahnal svým pokřikem Všichni zahyneme!! Jenže pak jsme zjistili, že se na nás KZ trošku vykašlalo a nenahlásilo Františkovi hospodskému, že tady bude plný sál lidí. Nakonec jsme ho přemluvili a opravdu plný sál obsluhovala Olga, která za to zaslouží neskonalý dík a určitě i odměnu. Pivo jsme poskytli z vlastních zdrojů, takže to nakonec dopadlo co se týká občerstvení jakž takž. Je to pravda trochu i moje vina, že jsem z Františkem po loňských zkušenostech nepromluvil sám. ....................................... Samotná hra proběhla nad očekávánií dobře i díky režisérce a nápovědky v jednom Ivana Bublíkové. Děkuji všem hercům, že tuhle mou další "ptákovinu" zvládli a divákům že vydrželi až do konce. Jim se hra podle ohlasů líbila, ve mně ale přetrvává určitý rozpačitý dojem který mě v noci nedal moc spát. A možná i proto jsem nad ránem dostal nápad na další hru,.... ještě větší ptákovinu,..... takovou skoro one man show, která by se jmenovala Hrobník. A mám už taky jasnou představu kdo by ho měl ztvárnit........................... Teď ale napjatě čekáme na středeční premiéru. Premiéroví diváci jsou vždy trošku zvláštní a jiní než při dalších reprízách. Doufám, že taky Iva nebude mít už tolik práce ve funkci "text sleduje" a stres na jevišti rovněž povolí. Tož lidičky držte nám palce

Bulvární zpravodaj č.175

20.10.2019 00:00

Bulvární zpravodaj č. 175 Závišice... omlouvám se všem Závišicanům, ale donedávna jsem nevěděl, že tahle obec existuje. Svědčí to o tom jak neznám celkem blízké okolí místa kde lapím celý život. A taky to svědčí o tom jak krásná místa u nás jsou. Tahle obec na dohled ze Štramberské trůby nás přivítala skvělým publikem a pěkným divadelním sálem. Restaurace U Kremlů má skvělé zázemí i venku které by jim mohl závidět i valmez. Náš řidič Tonda si zde sice s autobusem zopakoval autoškolu v otáčení a projíždění úzkých prostor u místa hraní, ale bylo vidět, že řídit umí............Naše vdovy se doufám divákům líbily, aspoň to tak dle jejich reakcí a smíchu bylo patrné. Takže děkujeme pořadatelům i divákům a pokud budou mít zájem rádi se k nim zase podíváme. .................................. Příští týden si Vdovy zopakujeme na domácí scéně a pak už nás čeká generálka.......... no to budou nervy! Snad se nám ten Stroj času podaří zvládnout i ke spokojenosti diváků. Zrušit už to asi nepůjde poněvadž premiéra je již takřka vyprodaná....... Tož Howgh! b.

Bulvární zpravodajč.173

06.10.2019 00:00

Branky, tentokrát zamračené, deštivé jsme opět po roce navštívili abychom pokračovali v nadílce našich pohádek pro dospělé. Kromě deště taky zima. To všechno se ale změnilo jakmile diváci zaplnili sál. Jejich smích a dobrá nálada rozehřála ovzduší sálu i samotné herce a návštěvníky. Ke zvýšené teplotě rozhodně přispěla i troška ohnivé vody, která tady v Brankách je samozřejmou a nezbytnou součástí každé moderní domácnosti. Ale to již k podzimu a prevenci nachlazení samozřejmě patří, divadelní představení nevyjímaje 😆😋. Zkrátka i díky neutuchajícím ovacím v závěru představení myslím, že jsme se všichni dobře pobavili. Někteří byli dokonce polapeni obyvateli Branek a drženi jako rukojmí, že autobus s divadlem odjel bez nich. Naposledy se nám tohleto stalo před desítkami let když jsme při cestě do Ostravy zapomněli v Novém Jičíně jednoho herce, který s námi až dodneška nemluví. Tam to bylo ale horší, protože jsme teprve jeli hrát. Nicméně tady jsme byli po hře a pro onoho herce vyrazil zvláštní kurýr aby jej dopravil do lůna po něm prahnoucí rodiny............. Děkujeme všem v Brankách za skvělou atmosféru (i svačinu) a těšíme se na jaře opět nashledanou. .............................................................................................. Ve středu si druhou část pohádek zopakujeme na naší domovské scéně ve valmezu. Ještě, jak jsem se díval, tam pár posledních míst je volných. A ve čtvrtek hurá na Vsetín ukázat i v jejich městě, že Valaš

Bulvární zpravodaj č.172

26.09.2019 00:00

A je to tady. Včera jsme po letní přestávce zahájili novou sezónu hrou Valašské vdovy s nadějí. Jsme rádi, že bylo plno a bavili se nejen diváci, ale i herci. Je s podivem, že to všichni zvládli skvěle. Teda až na Berdu, který působí čím dál víc rušivě a nepřipraveně. Doufáme, že jej divadlo brzy nahradí někým jiným, lepším. ................................. ................................... 5. října se teď podíváme do Branek abychom jim z nepřeberné studnice českých pohádek připomenuli další, na které se v prvním díle nedostalo.Snad se jim i A zase ty pohádky s hvězdičkou budou líbit jako ty první. A hned 9. října je zopakujeme divákům ve valmezu aby neřekli, že na ně zapomínáme. Aby to nebylo málo, vyrazíme hned druhý den na Vsetín, s našimi děvčaty které už dlouho si toužebně přejí mít titul Valašská vdova a pořád se jim to nedaří. Nakonec uvidíme zda mají ještě naději na úspěch. .................................................... To už ale bude říjen a neúprosně se bude blížit premiéra hry Stroj čsu....... Fuj, je na ní ještě spousta práce, ale snad to zvládmneme. Tož lidičky za tí Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č. 171

11.09.2019 00:00

Bulvární zpravodaj č. 171 Tak léto pomalu končí. O víkendu to vypadalo, že skončilo úplně, ale ještě se zvetilo a doufám, že chvíli vydrží. Divadelní prázdniny také skončily. I když někteří z nás se ještě potulují po Řecku, Korfě, Polsku.... Tak hraní v našem divadle jim sype, takže si to můžou dovolit 🤣🤣🤣 Proto začínáme až 25. září a rovnou si připomeneme naše valašské vdovy, které se snaží seč můžou zbavit se svých nepříjemných partnerů a vyrazit z toho navíc nějaké peníze na životně nezbytné potřeby. Šminky, kvalitní vína, kabelky, botičky, šatičky, večery s mladými kluky atd. Nakonec znáte to pánové. Chci vás proto pozvat na zahájení nové sezóny do M-klubu, aby jste si na vlasní oči a uši užili co všechno jsme přes prázdniny zapomněli. Moc se na vás těšíme..... vlastně i na sebe. ................................................................................. To ale neznamená, že nic neděláme. Kromě těch co se ještě válí u moře už pilně zkoušíme, poněvadž premiéra se nebezpečně blíží. Kapela doufám brzy vytvoří demáč abychom se mohli věnovat i novým písničkám. Co nestihnem, to na generálce doděláme :), ostatně jako obvykle. .................................................................................... V říjnu už to rozjedeme naplno i mimo valmez. Věřím, že jste si přátelé přes to pěkné léto pořádně odpočinuli, namlsali se sluníčka a dobrých grilovaných dobrůtek. Těšíme se proto, že během sezóny spolu s vámi smlsneme na dobré zábavě a srandě u nás v divadle. Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č.169

01.05.2019 00:00

Včera jsme se rozloučili s našimi diváky a jarní sezónou v M-klubu, hrou Valašské vdovy s nadějí. Vypadá to, že se to povedlo a všichni odcházeli domů s namoženými bránicemi a připraveni na dnešní lásky čas, jak pan Erben praví, tedy na První máj. Přejeme vám naši diváci abyste se dnes, kdy i sluníčko se umoudřilo, políbili pod rozvetlou Sakurou a celý den prožili v opojení jarem a láskou. Ti kteří nemají doma sakuru, můžou využít i třešeň......... V každém případě ale bacha na klíšťata. Ta vás políbí přímo francouzákem a zakousnou se do vás jak valach do klobásky. Dávejte si na to pozor, abychom se s vámi mohli opětb po prázdninách setkat zase u nás v divadle ...................... My si si sice ještě 31.5. odskočíme do Poličné s hrou Singl život. Poličná to je ta obec sousedící s velkoměstem valmezem a její zajímavostí je, že až je tak malá a projedete jí ze méně než minutu, tak na obou jejích koncích mají pálenici. Je to taková malá ostravská Stodolní. Pálenice jsou přestavěny z bývalých celnic, neb v minulosti tady vedla tzv. Vrbová stezka, kterou se pašovaly březová košťata ze Zubří do Branek :) ........... Tak teď jsem si to pohnojil u dvou valašských obcí. Ale oni mají zubřané a poličňané smysl pro humor, že? ...... sakra nevím.............. Pak ale už opravdu uzavřeme první pololetí a po prýzdninách se na vás lidičky budeme opět těšit nejen v M-ku, ale i jinde kam zavítáme. Tož ať se vám ten dnešní den vydaří!!!!!!!! Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č.168

17.04.2019 00:00

Hra Krtek má za sebou již pár desítek repríz, ale vypadá to, že pořád diváky táhne. Včerejší repríza to určitě dokázala. Neutuchající smích a nové gagy, které vyplynuly s neplánovanými výpadky nástupů na scénu pobavily především proto, že někteří herci toho dokážou využít a improvizují. Úvodem se představily naše dvě skoro nejmladšá herečky Ela a Julinka Ševečkovy, které vylosovaly z diváků výherce a předaly jim ceny. Zvládly to na výtečnou....................................... No a nás čeká poslední představení této sezóny v m-klubu Valašské vdovy s nadějí 30.dubna. Ještě je tam pár volných míst, tak pokud chcete spolu s námi zakončit jarní sezónu v mku, tak neváhejte. Tož Howgh!.b.

Bulvární zpravdoaj č.167

06.04.2019 00:00

Bulvární zpravodaj č.167 Štramberk je velice pěkné historické město. Každý z vás tam určitě byl aspoň jednou- Když ne jinak, tak aspoň se podívat na jejich Trůbu a nebo do jeskyně. Určitě jste taky ochurnali jejich štramberské uši. I my jsme je včera dostali, poněvadž jsme tam přijeli už asi potřetí na jejich Štramberskou divadelní přehlídku. Jezdíme tam rádi neb jsou tam skvělí pořadatelé i diváci. Stejně jako v Hovězí. A navíc tam mají tu nejodbornější porotu - diváky, kteří vám hhned dají najevo zdy se jim líbíte nebo ne. A neplácají jako ty "odborné " poroty o Jejich představách "umění". Včera jsme jim zahráli hru Singl živat naší herečky a scénáristky Ivany Bublíkové. A vypadá to, že jsme diváky zaujali, aspoň dle neutuchajícího potlesku ve stoje na konci hry a přidaných písničkách..................... Včera se skutečně v tom nejlepším světle předvedli všichni herci. Tomáš Zahradníček, který se pomalu stává celebritou našeho divadla a skvěla zvládla svou novou roli taky Míša Šimčíková. Ač sama rozverné děvč, tuhle naivní dívku Petru zvládla skvěle. Naše kapela, bez které si již tohle divadlo ani nedokážeme představit byla naprosto dokonalá. Sólová kytara kapelníka Marttina Pavelky, její rejstříky, zvuk a geniální nápady podložené klavírním doprovodem skvělé Sylvie Krabicové umocňují celkové vyznění konečného hudebního výsledku............ Já vím, že jsem se nezmínil o ostatních, ale to by tenhle článek byl asi na dvě stránky. Dali jsme si pak zasložený řízek a barglbusem odjeli po půlnoci zpět. Tož tak. ................................. 17.4. U Krtka v m-ku nashledanou lidičky!. ....................................... Jo ještě. Dnes se chci konečně podívat na divadlo Spona, které hraje večer v KZ. Slyším na ně samou chválu tak kdo mátr chuť přijďte taky. Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č.164

17.03.2019 00:00

Včera jsme opět zavítali na divadelní přehlídku do Hovězí. Jezdíme tam velice rádi, poněvydž je skvělé publikum a taky pořadatelé. Je to jediná přehlídka které se zúčastňujeme, protože je nesoutěžní a jde tam čistě o zábavu, setkání s diváky a ne o zápolení o ceny. To už necháváme těm mladším, které ještě baví žvanění porotců. Taky nejsme divadlem in natura, ale takovým zvláštním divadlokabaretním seskupením ...........Jako každý rok bylo v Hovězí opět hlediště plné a dle reakcí celého večera se skvěle bavilo. My samozřejmě taky. ............... Příští týden si rádi zopakujeme A zase ty pohádky s hvězdičkou. Jak jsem se díval, jsou tam poslední tři volná místa. Moc se na vás diváky těšíme a doufáme, že i vy na nás. Tož tedy Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č. 163

06.03.2019 00:00

Tak jsme se včera za úžasné pomoci diváků derniérou rozloučili s hrou Z pohádky do pohádky. Pět let jsme ji hráli vždy za velké podpory skvělých diváků, kteří ty, pro dospělé vylepšené pohádky oceňovali smíchem a velkým aplausem........ Děkujeme naši diváci, děkujeme naši sponzoři, děkujeme všem kterým se tato hra líbila. Ale čas jde dál a my máme v záloze ještě druhý díl, A zase ty pohádky s hvězdičkou, které můžete vidět v m-klubu již 20. března. No a velice se rozmýšlíme zda ještě uvést třetí díl Pohádky jsou stále s námi. Je již z poloviny hotov, ale máme obavy aby nebylo přepohádkováno. Prosíme proto vás naši diváci, napište nám buď zde na facebook, nebo na naše stránky www.divadloschod.eu zda máme ten tředíl dokončit, nebo se věnovat jiným tématům. Budeme rádi když i vy se budete podílet na tom co máme pro vás hrát........ ........................................................ My si mezitím odskočíme do prestižní divadelní přehlídku do Hovězí. I letos se tam sejdou skvělá divadla. Pokud chcete být přitom neváhejte. Většinou bývá vyprodáno. Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č.161

08.02.2019 00:00

TJ Jiskra Krhová byla založena v roce 1940. Má 172 registrovaných členů a z toho jich 60 je fotbalistů. A chlapi si vedou celkem dobře. Jsou na druhém místě Okresního přeboru za metlaři ze Zubří. Včera jsme V Krhové v patronaci tohoto klubu odehráli Valašské vdovy s nadějí. A jako vždy tam byli skvělí diváci a skvělí pořadatelé. I proto tam zajíždíme velice rádi. Takovou skvrnkou za kterou ale nikdo z nich nemohl, byla ztráta kalhot jedné z našich hereček, která musela jen v kalhotkách odkráčet za velkého zájmu všech k domovu. Dokonce jsem byl v podezření i já, což je holý nesmysl, poněvadž mě by byly příliš velké. Hlavně v pase. Přestože máme ve svých řadách i policistku (Liba), jako obvykle nic nevypátrala.Nakonec i ona mohla být pachatelem. Prý potřebuje nové kalhoty a plat je malý. Kdoví, ale věříme, že kauza bude objasněna a pachatel vypátrán :) ............................................................................ Jen dva dna před tím jsme tu samou hru uvedli v M-klubu a i tam byl plný sál, který odcházel s načatými bránicemi. Děkujeme za skvělou atmosféru a příští týden ve středu si tuto hru zopakujeme opět v M-klubu. Pokud si chcete odpočinout a máte nějaké zdravotní problémy, přijďte. Jak známo smích léčí. A je to opravdu jeden z nejlepších léků na všechno. Howgh. b.

Bulvární zpravodaj č.158

12.01.2019 00:00

A je tady nový rok 2019. My jej zahájili hrou Valašské vdovy s nadějí a zdá se, že jsme se výběrem hry na start sezóny strefili do nálady publika. Lidi se po vánočním přejídání a lenošení opravdu s chutí a od srdce zasmáli, čímž určitě shodili i pár nadbytečných chvil a hlavně spláchli ten předvánoční stres. Takže jsme vlastně něco udělali nejen pro pobavení, ale i pro zdraví národa valašského.................................................... No a na včerejšek jsme si pozvali známé, kamarády,muzikanty kteří co kdy měli s naším divadlem něco společného, abychom spolu s nimi pokřtili naše dlouho očekávané nové, čtvrté CD divadelních písniček. Samotného křtu se ujal Vlasta Redl, který kdysi s námi také začínal, hrál v divadelní kapele a složil mnoho pěkných písniček. Přitom jsme si zazpívali několik písniček, prohlédli pár fotografií ze začátků souboru, zavzpomínali, zkrátka dobře jsme se bavili. Ani hlad nikdo neměl, poněvadž pan hospodský František připravil skvělý raut, jenž se ani nedal sníst. Pravdou je, je ve víru zábavy v m-klubu zůstaly nějaké bundy, mobily, klíče. Zkrátka někteří byli tak rozehřátí, že ani v tomto počasí nepotřebovali zimní výbavu. Díky vám všem, kteří jste přišli a ti kteří jste nepřišli..... dobře vám tak. ................................................... No ale dost oslav, je třeba začít opět makat, protože diváci nám žádné lenošení nebudou tolerovat. Proto jsme začali naplno zkoušet novou hru, kterou by jste měli poprvé shlédnou koncem dubna. Mezitím vás ale zveme na reprízy našich úspěšných her. A začínáme hned 22.1. hrou A zase ty pohádky s hvězdičkou. Tož přijďte a bavte se s námi! Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č. 157

06.12.2018 00:00

Včera jsme si opět střihli Krtka. Vidět, že tato hra stále táhne. Možná i proto, že aktuální. Lidské problémy s krtky zvířátky už teď v zimě nejsou tak živé jak to bylo na podzim, ale krtci žijící mezi lidmi jsou neustálým problémem a je dobré se jich zbavovat. Včera si to užívala hlavně Olga se Zdenkou a i když jim sem tam vypadl text, dovedly to krásně zahrát až se lidi káceli se židlí. Nakonec kdo nebyl ať se přijde někdy podívat. Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č.156

29.11.2018 00:00

Včerejší úžasné publikum které zapnilo vyprodaný m-klub nechalo opravdu všechny své starosti doma a vytvořilo skvělou atmosféru ve které se hrálo o sto šest. Valašské vdovy se opět snažily nás chlapy dostat do pod drn a jako vždy se jim to nepovedlo. Zdá se, že i pan starosta se dobře bavil a možná jsme si udělali očko pro nějakou tu menší dotaci z městské kasy :) . Ale vážně, bylo to dle mého ale i diváků zdařilé představení a tak se moc těšíme na příští týden. Další repríza hry Krtek určitě opět pobaví nejen nás, ale hlavně diváky. Tak všichni kteří si chcete odpočinout, načerpat energii do dalších zimních dnů přijďte. Těšíme se na vás. Howgh!.b.

Bulvární zpravodaj č.153

Včera jsme opět převykládali pár pohádek našim divákům. Vypadá to, že je opravdu zaujaly a doufáme, že tomu bude tak i v pátek v Hovězí a příští středu ve Vsetíně. Zkrátka pohádky jsou oblíbené jak ty klasické u dětí, tak ty naše u dospělých. Rád bych vás pozval na novou hru Valašské vdovy s nadějí koncem tohoto měsíce, ale jak jsem se díval, tak už je představení vyprodané. Nuž tedy až v lednu. Mezi tím se ale můžete znovu přijít podívat do m-klubu na Krtka nebo WC story. Všechny termíny a zajímavosti najdete na našich stránkách www.divadloschod.eu ....................................................Blíží se vánoce, Silvestr a už tady bude nový rok. Aby jste se mohli těšit na další novinku na jaře příštího roku začínáme pomalu zkoušet hru Stroj času v níž se s našimi hrdiny přenesete jak do minulosti, tak do budoucnosti. Tož zatím Howgh!. b.

Bulvární zpravodaj č.152

01.11.2018 14:00

Včera jsme předvedli reprízu Valašských vdov před vyprodaným sálem se skvělými diváky. Jsme rádi, že se hra líbí, ale než se znovu 28.11. sejdeme s našimi nevděčnými vdovami, tak si dopřejeme trošku relaxu jen chlapi mezi chlapi. Zkrátka jak kdysi hlásala reklama: I muži mají své dny. .....13.11. si v M-ku připomeneme opět pár pohádek a pak se s našimi pohádkami vydáme 16.11. do Hovězí a 21.11. do Vsetína.......... Tož pokud budete někde poblíž, přijďte se s náma pobavit. Howgh. b.

Bulvární zpravodaj č.151

22.10.2018 00:00

Historie Staré střelnice sahá až ke konci 18. století. Louky a zahrady zde skoupil Ignác Tambor, jeho syn František (1838–1842 hranický starosta) tu pak postavil zahradní dům čp. 404 s dvorem, kůlnou a stodolami a začal v domě šenkovat vína, jež dovážel ze svých vinic na jižní Moravě. V roce 1817 za domem vybudoval střelnici........ Tolik o Staré střelnici v Hranicích historie. Včera jsme ji navštívili v rámci přehlídky Pobečví s naší hrou Krtek. Kdysi v minulosti jsme tam již hráli, ovšem jak vypadá dnes nás nás opravdu překvapilo. Naprosto přestavěná, s klubovnami, restaurací a opravdu výborným divadelním sálem vybaveným technikou jak se patří na dnešní dobu.Skutečně lepší stánek v Hranicích určitě nenajdete. Pořadatelé skvělí a nejlepší diváci, kteří se nechali vtáhnout do hry a bavili se podle neutuchajícího smíchu celou hru. Zkrátka dá se říci podařený zájezd až na více jak hodinové čekání na opožděný autobus v opravdu nevlídném počasí. Ještě, že jsme na to obvykle připraveni a tekuté kabáty máme dle zkušeností v taškách vždy připravené. Tož nashle Hranice a musíme se přiznat, že vám tenhle ten stánek nejen kultury trošku závidíme. Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č.150

18.10.2018 00:00

Tak máme za sebou premiéru nové hry Valašské vdovy s nadějí. A vypadá to, že diváci ji přijali s nadšením. Jsme tomu velmi rádi. Ono premiérové publikum se vždy trošku liší od těch ostatních. Nevím proč tomu tak je, ale funguje to tak od nepaměti. Proto ještě s napětím očekáváme jak budou reagovat naši diváci, kteří přijdou na reprízu 31. října. Bude to zkrátka takové potvrzení, že jsme vybrali a zahráli dobře, nebo ne tak úplně. .................................... Obvykle velmi nerad hodnotím výkony jednotlivých aktérům divadla. Každé divadlo, zvláště to amatérské je obrazem toho jaká společnost herců se v něm sejde. A pokud si padnou do noty, je to parta kamarádů, tak obvykle to dopadne dobře. Je to zkrátka společné dílo které je výsledkem nejen vybrané hry, ale i pohody v souboru. A protože i tentokrát se ve Schodu sešla parta která si rozumí, baví se dobře i mimo jeviště a proto se stejně, neli víc bavili i diváci, což je pochopitelně pro nás tou největší odměnou. Do divadla se vrátila po delší pauze Julka Bartoňková, která se postarala o to aby zbrzdila islamizaci naši země tvorbou nových valašských potomků. Prvně se představila taky Míša Šimčíková a uvedla se skvěle. Zkrátka všem role skvěle padly. Přestože je nutno pochválit všechny i kapelu a autory písniček z nichž se možná s některých stanou nové hity divadla.... musím se zkrátka zmínit o dvou hecích kteří zrají jako víno. Tomáš Zahradníček a Jirka J. Vymětal jsou v poslední době opravdu vyjímeční. Naprosté uvolnění, výborná improvizace, zkrátka stali se takovými pilíři našeho divadla a diváci si je oblíbili. Je to dvojice, která by si zasloužila nějakou hru jen pro ně, nebo aspoň především pro tyto dva protagonisty.... A můžu prozradit, že již se na ní pracuje.... .................... Chci ovšem poděkovat všem hercům a především divákům za skvělou atmosféru, nejlepší valašké kuchařce a pekařce Péti Pavelkové za super skvělé buchtičky (ona to ani jinak než skvěle neumí). No a s vámi ostatníme se těším na setkání u některé další reprízy této hry, nebo nějaké jiné. Howgh!b.

Bulvární zpravodaj č.149

06.10.2018 00:00

Premiéra se blíží a tak nervy pracují na plné obrátky. Zvláště ve zkušebně naší kapely je plno. Zkoušejí se písničky se střídavými úspěchy. Berdovi do jeho mozku ve kterém zbylo už jen pár závitů nelezou ani texty a potíže má s frázováním. Ostatní mu říkají ať se na to už raděj vykašle, že se stejně nedožije derniéry. Ale on furt otravuje na place....... jak tohle dopadne? Zkrátka dopadnout to musí poněvadž ve středu si to vyzkoušíme před našimi kamarády a rodinnými příslušníky. Pak se teprve odvážíme vyjít před vás, naši diváci a uvidíme. Nakonec přijďte se podívat aˇuvidíte, jestli jsme tu novou hru VALAŠSKÉ VDOVY S NADĚJÍ zvládli ............................... Dnes jsem se byl podívat na představení muzikálu Ať žijí duchové v provedení dětí ze školy ZŠ Žerotínova, tedy školy našeho Milana Knápka. Bohužel jsem viděl jen kousek, ale opravdu skvělé!!! Výkony jak dětí tak dospělých skutečně výborné. Dali na zadek i mnohým dospěláckým divadlům. Pokud budete mít možnost někde zhlédnou tuhle známou hru, tak vřele doporučuji. Nuže tož zatím Howgh! b.

Bulvární zpravodaj č.148

30.09.2018 00:00

Bulvární zpravodaj č.148 Branky jsou obec v okrese Vsetín Zlínského kraje, nachází se 5 km západně od Valašského Meziříčí na cestě do Bystřice pod Hostýnem. První zmínka o obci pochází z roku 1270, kdy ji olomoucký biskup Bruno ze Schauenburku udělil vdově po vojínovi Albertovi Stangemu. ......... Tolik o Brankách Wikipedie. Včera jsme poprvé navštívili Branky s naším divadlem. Nutno říct, že takové vřelé přijetí jsme opravdu nečekali. Divadelní sál v restauraci U Staňků praskal ve švech a všech přítomných cca 200 diváků vytvořili skvělou atmosféru. I pořadatelé byli velice příjemní a připravili pro nás přímo hostinu. V takové atmosféře se pak hraje jedna báseň. Jen třeba dodat, že jsme Branky navštívili s představením Z pohádky do pohádky aneb Pohádky s hvězdičkou. Chceme poděkovat jak pořadatelům, tak divákům za pěkné chvíle ztrávené spolu s nimi a věřím, že i oni byli spokojeni, neb jsme se již předběžně domluvili, že se na stejném místě objevíme s další naší hrou již na jaře příštího roku. Howgh.b.

Bulvární zpravodaj č.147

27.09.2018 00:00

Včera jsme se poprvé po prázdninách sešli na jevišti při zahájení podzimní sezóny. Zatím teda jen mužská část, poněvadž část divadla ještě dovolenkuje. Publikum se k nám zachovalo velmi dobře a asi se skvěle bavili. I když začátek byl trošku rozpačitý a letní přestávka byla znát. Hlavně závěrečná scéna z penzionu byla obrovským dobrodružstvím, kdy málokdo věděl jak to dopadne. Ale diváci nás jako obvykle podrželi a protože jsou taká škodolibí, tak je to naše hledání bavilo naprosto úžasně. ......................................................................... Nuže teď ještě v sobotu do Branek s kusem Z pohádky do pohádky a pak již jen nervy aby jsme premiéru nové hry zvládli. Nakonec nic jiného nám ani nezbývá, neb jak jsem se díval, tak je již téměř vyprodaná. Tož Howgh. b.

Bulvární zpravodaj č. 146

05.08.2018 00:00

Facebook mě stále bombarduje, že jsme nic nového nenapsali. Tož teda LÉTO BUDIŽ POCHVÁLENO. měli jsme pár nabídek na hraní o prázdninách, ale schoďáci jsou v tomto čase rozptýleni a dát je dohromady je nemožné. Občas sice vykřikují, že bychom se měli někde sejít, ovšem jsou to jen řeči. Dovolené, moře, hory, chalupy. Zdenka tráví prázdniny na pionýrském... pardon asi dětském nebo jak se to nyní nazývá táboře. A nikdo tomu nebudete věřit, že tam pracuje jako vrchní kuchařka! Chudáci děti. Slyšel jsem, že mají sice dostatečné zásoby Endiaronu, ale jestli budou mít kadibudky dostatečnou kapacitu nevím. Když jsem s ní telefonoval, tak právě vařila na oběd vepřové plíčky s rajskou omáčkou a rýží...................................................... Pan Knápek vzal svou manželku na dovolenou na Šumavu, že tam budou jezdit na kolech a poznávat krásy "západního Německa". Chce tam totiž otevřít pobočku školy Šafaříkova. Bude se jmenovat Honeckrova a ředitelem tam bude Trautenberk, který bude dojíždět z Krkonoš. Jenže jeho žena se ukázala jako mnohem zdatnější kolařka a nechávala Milana hodně vzadu, což on zvyklý ze školy na úctu a dávání přednosti, nesnášel. Proto jí do špic zákeřně strčil klacek a došlo k nepříjemnému pádu z něhož se Alena dodnes léčí. Nuže současný moravský pedagog a jeho výchovné metody................................................................... Pan Jiří Vymětal je momentálně v Rakousku a pokouší se o anšlus s Moravou s tím, že bychom se zbavili proradných čecháčků a hlavně pragocentralistů. Naším královským městem by pak byla Vídeň a národním jídlem vídeňský šnycl. Držím mu palce. .......................................................................................... Puclík tráví večery na terase KZ a pokaždé s jinou slečnou. ................................................................. Paní Bublíková odjela na svůj letní zámek někde v tichu valašských hvozdů a píše další hry. Místo tohoto zámku zůstává utajeno i nám. Jen víme, že jsou tam velké podzemní zásobníky slivovice. Doufám, že nepanšované..................................................... Já jsem byl s rodinou na velké chatě v náručí banskobystrických hor. Nebyla tam tekoucí voda, elektřina a hlavně signál, což mí vnuci a vnučka nesli s  velkým stresem a nelibostí. ...................................................................... Včera jsem se byl podívat na terase kde hrál Zdravee se svou kapelo Four Dogs. Ten odjíždí za chvíli do Němec šířiti českou... no českou... hubu otevřou pouze anglicky, hudbu. ........................................... Při té příležitosti bych vás ještě jednou chtěl pozvat na příští sobotu 11.8. na terasu KZ kde se konečně skoro všichni schoďáci opět sejdeme a spolu s vámi si zazpíváme. Howgh. b.

 

Bulvární zpravodaj č.145

06.06.2018 00:00

Včera jsme se na Vsetíně rozloučili s divadlení sezónou 2017-2018. Před skvělým publikem se hrálo opravdu dobře, takže jsme si to doslova užili. Věřím, že po tom co zhlédli naši hru, změní ti všichni kteří jsou dosud Singl svůj názor a vrhnoum se sdo společného života ve dvou. Musím říct, že tato sezóna byla opravdu úspěšná a my všichni, jak členové divadla, tak naši diváci, se po letním odpočinku určitě zase rádi sejdeme abychom se pobavili a společně zasmáli. Smích je totiž největším lékem, antioxydantem proti politikům, stimulantem našeho výkonu a nálady, a hlavně tím nejléším lékem na deprese. Chtěl bych poděkovat všem hercům, muzikantům za to co odvedli a dovedli, rovněž tak našim divákům, jejichž smích a potlesk je tím nejlepším stimulantem pro naši tvorbu. Tož děcka, mějte se dobře fšecka, pokud budete mít čas a náladu, přijďte 11. srpna na terasu KZ, posedět a zazpívat si z naším divadlem. A po prázdninách opět v nové sezóně, s novou hrou se těšíme na shledanou. Howgh!b.

Vítejte!

Vítejte na našich nových stránkách. Po 30 letech jsme spustili nové, výkonější a modernější. Chceme vás jejich prostřednictvím ještě podrobněji a zajímavěji informovat o dění v našem divadle. Videa, hudbu, fotky a články, to všechno na těchto stránkách vám chceme nabídnout. Postupně se ještě budou upravovat a vylepšovat. Tož tak lidičky. b.

Kdy a kde hrajeme

Generální zkouška - upozornění pro herce

31.10.2021 09:00

m-klub valašské meziříčí

Více termínů

Člen pro dnešní den

Zuzana Zahradníčková

Tak první svatba uprostřed divadla. Zuzka už je Zahradníčková, protože Tomáš podlehl vábení. Dokonce si zajeli do Thajska. Prý tam klima hodně podporuje výrobu potomků. První kteří porušili zásadu, že manžel nebo manželka do divadla nepatří. Tady ta vyjímka ale musí být, poněvadž bychom nechtěli přijít ani o jednoho z nich. V současné době se ale stará o jejich malého potomka Olinku, poněvadž se vydala ve šlépějích ostatních našich hereček v úsilí aby naše vlast zůstala česká a ne turecká.